Mars Gaming MPB1000PSI Fully Modular Power Supply 1000W ATX 3.1 / PCIe 5.1 / 140mm
EAN: 8435693110163 | Tootekood: MPB1000PSI
Saadaval 4 tk
Eraisik: 2-aastane tootjagarantii
Äriklient: 1-aastane tootjagarantii
Saadaval 4 tk
Osta see toode ja saad 14 Boonuspunkti - väärtuses 0,70
Add to Cart
Leidsime teistest ladudes lisaks alternatiive
The FULL modular ATX 3.1 MPB1000PSI 1000W power supply redefines efficiency and performance for the most demanding systems. With 80Plus Gold certification, Toshin Kyogo 105º Japanese capacitors, and an intelligent modular design, it guarantees extreme stability, optimal power management, and a flawless installation. Its native 12V 2×6 connector with PCIe 5.1 support ensures efficient and secure power delivery for next-generation graphics cards. Additionally, it features a 140mm SI Extreme Silence fan and the advanced AI2-RPM cooling system, dynamically adjusting fan speed through machine learning and artificial intelligence to ensure ultra-quiet operation and high-level thermal dissipation.
– Extreme Silence AI2-RPM Technology
– 80PLUS GOLD Certification
– DC-DC and SMD Technology
– Compatibility with ATX 3.1 and PCIe 5.1
– Smart Modular Design
Technical specifications:
Dimensions: 150x160x85mm
Weight: 1750g
Wire type: Full modular
Wire finish: Flat
Fan: 140mm
Color: Black / White
Power: 1000W
Max. Power: 15A
Input voltage: 200-240V 47/63Hz
PFC: Active
Efficiency: 0.9
Sound level: 14dB
Form Factor: ATX
80 PLUS: Gold
Certifications: ATX12V, CE, ROHS, TUV
Protections: OCP/OVP/OPP/OTP/OLP/NLO/PFP/UVP/SCP/TCP
Connectors:
1x ATX MB 24 PIN
2x EPS +12V 4+4 PIN
2x PCIe 6+2 PIN
6x SATA
3x Molex 4 PIN · 1x 12V-2×6 PIN
Voltage:  +3.3V – 20A / +5V – 20A / +12V – 83.3A / -12V – 0.3A / +5VSB – 2.5A