TV SET ACC TABLETOP STAND/45-90″ TVS-D90F-01 GEMBIRD
EAN: 8716309135115 | Tootekood: TVS-D90F-01
Saadaval 4 tk
Eraisik: 2-aastane tootjagarantii
Äriklient: 1-aastane tootjagarantii
Saadaval 4 tk
Osta see toode ja saad 4 Boonuspunkti - väärtuses 0,20
Add to Cart
1xNumber of displays supported, Maximum weight capacity (per display) 60 kg, Maximum weight capacity 60 kg, Minimum screen size 45 “, Maximum screen size 90 “, Minimum VESA mount 200 x 200 mm, Maximum VESA mount 800 x 400 mm, Mounting type Desk, Height adjustment Yes, Housing material Steel, Colour Black
Leidsime teistest ladudes lisaks alternatiive
– Stylish minimalist design
– Integrated practical cable management function minimises cable visibility
– Solid steel feet provide a greater level of support than the original base/
– Stylish minimalist design
  • Tabletop TV stand
  • 3-stage height adjustment accommodates several TV sizes and enables a better viewing height
  • Supports most 45” – 90” LCD TV’s
  • VESA compatible, max. 800 mm x 400 mm
  • Integrated cable management
Long Description
Gembird Tabletop TV stand, 45" - 90". Maximum weight capacity: 60 kg, Minimum screen size: 114.3 cm (45"), Maximum screen size: 2.29 m (90"), Minimum VESA mount: 200 x 200 mm, Maximum VESA mount: 800 x 400 mm. Height adj...
Summary
Maximum screen size
90
Maximum VESA mount
800 x 400
Maximum weight capacity
60
Maximum weight capacity (per display)
60
Minimum screen size
45
Minimum VESA mount
200 x 200
Mounting type
Desk
Number of displays supported
1
Panel mounting interface
200 x 200/300 x 200/300 x 300/400 x 200/400 x 300/400 x 400/600 x 400/800 x 400
Cable management
Yes
Height adjustment
100
Height adjustment range
Height adjustment type
Manual
Suitable for curved screen
No
Swivelling
No
Tilt adjustment
Housing material
Steel
Product colour
Black
Compliance certificates
CE/RoHS
Country of origin
China
Doesn't contain
Cadmium/Lead/Mercury
Manual
Yes
Mounting kit
Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance
Package depth
55
Package height
170
Package type
Box
Package width
970
Bullet Points
Tabletop TV stand3-stage height adjustment accommodates several TV sizes and enables a better viewing heightSupports most 45” - 90” LCD TV’sVESA compatible, max. 800 mm x 400 mmIntegrated cable management