MONITOR ACC DESK MOUNT/13-32″ WHITE G160-W ONKRON
EAN: 4603728442112 | Tootekood: G160-W
Saadaval ainult 2 tk
Eraisik: 5-aastane tootjagarantii
Äriklient: 5-aastane tootjagarantii
Saadaval ainult 2 tk
Osta see toode ja saad 10 Boonuspunkti - väärtuses 0,50
Add to Cart
2xNumber of displays supported, Maximum weight capacity (per display) 8 kg, Maximum weight capacity 16 kg, Maximum screen size 81.3 cm (32″), Mounting type Desk, Minimum VESA mount 75 x 75 mm, Maximum VESA mount 100 x 100 mm, Height adjustment Yes, Tilt adjustment Yes, Swivelling Yes, Rotating Yes, Colour White, Orientation Landscape/Portrait
Leidsime teistest ladudes lisaks alternatiive
The ONKRON G160 is a gaslift-powered dual monitor arm for flat and curved computer screens weighing up to 17.6 lb. each with diagonals from 13″ to 32″. The mounting bracket is VESA compatible (75 mm x 75 mm minimum to 100 mm x 100 mm maximum) with most flat or curved monitors: LCD, LED, OLED, QLED, HD, 4K.
ONKRON desktop monitor mounts are designed to suit the highest quality of life.
Versatile VESA panel
Reinforced VESA plate
Cable management
Tilt
Swivel
Swivel your screens up to 360° for the best viewing angle in any situation.
Two ways of installation
The mount can be installed onto the edge of the desk using a C-clamp or through a grommet hole. Desktop thickness 0.39″-3.46″. The clamp is made of 5mm-thick (0.2″) SPCC steel which will not bend even under enourmous weight! Max diameter of grommet hole is 2.36″.
Summary
ONKRON G160. Mounting: Clamp, Maximum weight capacity: 16 kg, Minimum screen size: 33 cm (13"), Maximum screen size: 81.3 cm (32"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 100 x 100 mm. Height adjustment. Pro...